A Kilences Cafe & Kultfood teraszán tartott sajtótájékoztatót az Érezd Szombathelyt! augusztusi programjairól Horváth Soma, Szombathely kultúráért is felelős alpolgármestere, Pavelkovits Petra programszervező, Grünwald Stefánia, a Savaria Turizmus Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója, Szalainé Bodor Edit, a Berzsenyi Dániel Könyvtár igazgatóhelyettese, Kiss Barna, a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatója és Tóth Kálmán képviselő, a Gyöngyöshermán-Szentkirályi Polgári Kör tagja.

Elhangzott: az idei évben az utcaművészeti fesztivál kétnapos StreetArt Fest programmá duzzadt, augusztus 7-én és 8-án Szombathely belvárosát és vonzáskörzetét lepik el képzőművészek, utcazenészek és táncosok, továbbá számos rendezvénnyel készülnek a szervezők egészen október végéig.

A tavalyi kísérleti délután nagy sikere után idén két napon át élvezhetik a résztvevők a különböző művészeti ágak által nyújtott örömöket. Legyen szó mezítlábas utcazenéről, komolyzenei előadásokról, képzőművészetről, táncos produkciókról vagy gyerekprogramokról, itt mindenki megtalálja a szívéhez közel álló „szigetet”. Közös falfestés, ökosziget és millió féle zenei stílus között válogathat majd a nagyérdemű, mindezt helyi vendéglátóhelyek és kulturális intézmények támogatásával.
 

Ami mindkét nap lesz

08.07.-08.08. (14:00-19:00): Közösségi aluljárófestés és graffiti-workshop gyerekeknek, felnőtteknek egyaránt a Borostyánkő mellett lévő BICIKLIS aluljáróban. A festést koordinálja:
  • Rónaszéki Linda, festőművész
  • BMKriztopher, szombathelyi graffitis
  • BMK Vizio, szombathelyi graffitis
  • BMK Aceph, szombathelyi graffitis
Belvárosi kapualj-kiállítások:
Amerre mész, kép terem – helyi művészek, fotósok és művészpalánták munkái szerte Szombathely belvárosában.
Helyszínek: Broadway – az árkádok alatt, Kilences, Wagner Vendégudvar, La Pizza Di Fetta Pizzaszelet Bár melletti kapualj, Életkert étterem melletti kapualj, és nem árt ránézni a Fő téri fákra se 😉
Kiállító művészek:
Puly Florencia Natália,
T. Takács Tibor,
Rónaszéki Linda,
Bősze Anzsi,
Kapy Ancsa,
Nyerges Kincső Kinga,
Szendiszücs István,
Keresztes Ádám,
Taschner Tamás,
Keresztes Ádám András,
Keresztes Petra Zsófia,
Nagy Jácint,
Mészáros D. Zsolt,
Büki László,
Vass Péter Bexter,
Unger Tamás
Hornyák Emőke,
Németh Richárd,
Szendi Péter,
Cseh Gábor,
Puskás Enikő,
Vágvölgyi Bálint,
Bonyhádi Zoltán,
Lutor Kata

PROGRAMOK

Szombat:

FŐ TÉR – Utcazene-Sziget:
BÉCSI KÁVÉZÓ (és a régi Art cafe közötti rész – Fő tér 14.):
A Savaria Szimfónikus Zenekar bemutatja:
14:00 – Bőgő kvartett
14:40 – Sibaris klarinét kvartett
16:00 – Savaria Rézfúvós Együttes
16:40 – Berki Kvartett
17:00 – Kovács Viki, Nagy Julcsi, Jámbor Nándor és Kiss Gabesz örömzene-pontja
 
ÖKO-SZIGET/ ÉLETKERT ÉTTEREM (Savaria-tér)
Állandó programok: környezetvédelmi programok, vetélkedők, játékos természetvédelmi kvízek, állatkoponya-kisokos, stb.
14:00 – 20:00 – Krennerné Katalin Ildikó kv-kapszulából készült ékszer-készítő műhelye – szépség és újrahasznosítás
14:30 – Kissomlyói muzsikások (modernfolk, népzene – bőgő, gitár, hegedű, dzsembe, stb), Horváth Dániel Dudu,
15:30 – kukásautó-bemutató a Szova Zrt. közreműködésével
16:30 – Wiktora Krisztián előadása a borzokról
17:00 – Háklár Banda
18:00 – Bassiana Brass
19:00 – Tres Kopas: Csüli, Norbi és Geri darbukán és djembén zajonganak
 
LA PIZZA DI FETTA PIZZASZELET BÁR (Fő tér 24.):
14:30 – Kalózsziget (Gyenge és barátai)
17:00 – Radiogram
 
MŰVÉSZUDVAR (Belső Uránia udvar/Isis galéria)
Művész-udvar: Belső Uránia/Isis Galéria
14:30 – Horváth Dóra hegedűs
15:00 – Bőgő Kvartett
15:40 – Kürt Trió
16:15 – Rykala Abigél és Fodor Dániel
17:00 – Radványi Dóra, Rykala Abigél, Gyenge András
17:00-tól: Kalózsziget (Gyenge és barátai)
Művészek az udvarban:
-Tebeli Szabolcs grafikus, képregényrajzoló rajzműhelye
– Tali Julianna táskakészítő
– Solymos Norbert bőrdíszműves
– Zsóriné Szabó Barbara – Henna testfestés – kéz és lábfej – természetes, házi összetevőkből (gyerekeknek villám-csillámtetoválás)
 
SZENTHÁROMSÁG-SZOBOR:
Random zene-pont (vándorzenészek, ez a ti helyetek!): a szomj oltásában közreműködik a Kilences hippibusza
19:00 – Well Brass
 
KÖNYVTÁR-SZIGET (Berzsenyi Dániel tér)
Pihenj meg és frissítsd fel lelked versekkel, mesékkel, irodalmi részletekkel, olvass bele a sokszínű könyves kínálatba! Ismerkedj meg a Berzsenyi Dániel Könyvtár szolgáltatásaival, kiadványaival és könyvtárosaival!
Állandó programok: kézműves tárgyak, apróságok készítése, papírszobrászat felnőttek részére (14 +), irodalmi kulinária
szombat 15:00-tól vasárnap 17:30-ig: várostörténeti nyomozás Fülöp, a strucc nyomában – Fedezd fel játékosan a szombathelyi belváros nevezetességeit! Minden kis nyomozó, aki teljesíti a túrát, meglepetésben részesül. A nyomozás végét ajándéksorsolással koronázzuk meg!
15:00 – Ungaresca Táncegyüttes bemutatója a dr. Pesovár Ernő AMI tanítványaival
16:00 – Mesesarok Kőszegi-Arbeiter Anita írónővel: Csenge tündérkertje („Tündérmese a szeretet erejéről – meseköténnyel”)
17:00 – West Side TSE
18:00 – papírszínházi mesélés
19:00 – de Rivo Zsófia: Ave Maria
 
MÚZEUM-SZIGET (Iseum előtti tér)
Ingyenesen nyitvatartó tagintézmények:
Szombathelyi Képtár Iseum Savariense, Schrammel-gyűjtemény (A Savaria Múzeum, Smidt Múzeum, Vasi Skanzen, 7-én a Romkert nyitva tart, de jegyet kell váltani a látogatóknak.)
(A múzeumi negyed intézményeiben ingyenes tárlatvezetés )
14.30: Képtár: Minitextil maxi gondolatok (tárlatvezető: Mácsadi Orsolya művészettörténész)
15.30: Iseum: Emelt fővel – avagy mennyezet- és falfestmények az Iseumban (tárlatvezető: Bíró Szilvia régész)
16.30: Schrammel: Restaurátor szemmel, avagy Schrammel Imre „robbantott” formái (tárlatvezető: Bihari-Bakodi Szilvia restaurátor)
ISEUM előtti tér állandó programjai mindkét napon: Az Iseum fogadóépülete előtt játékos, kreatív múzeumi foglalkozások és kézműves pontok gyerekeknek, felnőtteknek.
 
CAFE MOLO:
15:00 – Crazy Daisy Jug Band (a platánfa lombja alatt)
Képtár lépcsőfordulójában:
17:00 – Pro Musica, vonósnégyes
/ Gyenge Tibor (the old boy), Gyenge Mihaela, Donyec László, Petró András /
 
KILENCES (Kőszegi u.9.):
12:00-16:00 – Készítsd el a saját ékszeredet: Stamler Lili faműves workshop
14:00 – Mesebolt Bábszínház: Történetek Szent Istvánról
15:00 – Mesebolt Bábszínház: Történetek Szent Lászlóról
15:30 – Utcazene a kapualjban: handpan, kürt, hegedű, gitár
17:30 – Mesebolt Bábszínház/Galuska László Pál: Szent Márton köpenye
18:00 – Nyerges Kincső Kinga kiállítás megnyitó – beszélgetés // Vezeti: Salamon Júlia
19:00 – Doma Bence akusztik
 
MODAM SPECIALTY CAFE (Kőszegi u. 4.):
Streetfood Brunch az Utcaművészeti hétvégén! jelige: Hot-dog ès sör
15:00 – Pásztorházi György George
17:30 – Bujtás Ervin
 
WAGNER VENDÉGUDVAR (Kossuth Lajos u.15.):
11:00 – Rónaszéki Linda kiállítása – megnyitó
12:30 – Ivett&Marci akusztikus koncert
 
BROADWAY (Köszegi u.12.):
18:00 – Hollósi László dob-karaoke műsora
20:00 – Save Ass Band
 
SZIMFÓNIA KÁVÉZÓ (Zsinagóga-udvar):
Napzáró Örömzene: giga jam session a város zenészeivel – bárki csatlakozhat, aki elég bátor

Vasárnap

FŐ TÉR:
BÉCSI KÁVÉZÓ (és a régi Art Cafe közötti rész)
14:30 – Fafúvós kvintett
15:15 – Fuvola kvartett
16:30 – Savaria Rézfúvós Együttes
17:30 – Berki kvintett
18:00 – Crazy Daisy Jug Band
 
ÖKO-SZIGET (Savaria-tér)
14:00-20:00: Zsóriné Szabó Barbara – Henna testfestés – kéz és lábfej – természetes, házi összetevőkből (igény esetén pici gyerekeknek villám-csillámfestés)
14:00 – George Tremolo
16:00 – 20:00: Urban Vinyl b2b Spiritos 3h set
15:30-16:30: Kukásautó bemutató
16:30 – „Ismerd fel az erdei állatok lábnyomait” – előadás Takács Bálint vadásszal
18:00 – Mayer Rudolf méhész előadása a méhecskékről
 
VÁROSHÁZA ELŐTTI GANG:
15:00 – Mesebolt Bábszínház: Történetek Szent Istvánról
16:00 – Mesebolt Bábszínház: Történetek Szent Lászlóról
17:00 – Mesebolt Bábszínház/Galuska László Pál: Szent Márton köpenye
 
PIZZA DI FETTA PIZZASZELET BÁR:
15:30 – Szabó Róbert Endre
18:30 – West Side TSE táncbemutató
 
SZENTHÁROMSÁG-SZOBOR
Kalózsziget a Szentháromságszobornál (Gyenge és barátai): a A kulináris kalandokat és a szomj oltását a Kilences hippibusza biztosítja
 
KÖNYVTÁR-SZIGET (Berzsenyi Dániel tér)
15:00 – papírszínházi mesélés
16:00 – Mesesarok Kőszegi-Arbeiter Anita írónővel: Fülöp, a strucc Savariai kalandjai
(„A strucc Vas megye címerállata. A kérdésre, hogy mégis mi köze a madárnak a megyéhez, keresi a választ Fülöp is a mesekönyvben. Tartsatok hát vele, és ismerjétek meg a város történetét számos helyi látványosság meglátogatása során. A mese végére pedig azt is megtudhatjátok, hogy mit…”)
18:00 – Tengerszemben (Kelemen Zoltán és Varga Richárd előadóestje)
 
MÚZEUM-SZIGET (Iseum előtti tér)
14:30 – Háklár Dóri mese és zenesarok: A szomorú királykisasszony (magyar népmese)
15:30 – Erzsébet királyné lovas kalandja című papírszínház-előadás
16:30 – Háklár Dóri mese és zenesarok: válogatás Varró Dániel gyermekverseiből
17:00 – Laciakusztikband záráshoz (Móló étterem előtti platánfánál)
 
KILENCES:
12:00-16:00 – Készítsd el a saját ékszeredet: Stamler Lili faműves workshop
15:30 – Utcazene a kapualjban: handpan, kürt, hegedű, gitár
17:30 – Horváth Florencia felolvasóest és beszélgetés // Vezeti: Vincze Bence
19:00 – Caesars Bread akusztik
 
AGORA SAVARIA FILMSZÍNHÁZ (kamara terem):
16:00 – A Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium és Technikum mozgókép és animáció szakos diákjainak rövidfilm-válogatása az elmúlt két évből
 
BROADWAY:
16:30 – Tibor Johnny
18:30 – Ivett&Marci
20:00 – GLOBE
 
URÁNIA BOROZÓ
18:00 -20:00: Peltzer Géza harmonikapont
Közreműködik: Horváth Dániel Dudu
 
(A műsorváltozás jogát fenntartjuk.)
 
Fotó: Hamar József
Facebook

Szólj hozzá!

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code

húsz + 20 =