Csütörtökön volt a Szombathelyi Szépítő Egyesület rajzpályázatának kiállítás megnyitója az MMIK Élőtér galériájában, egy-egy mondatban összefoglaljuk a pályázat eredményeit.

1A pályázat témája „Szombathely egy jellegzetes épülete” volt.

2Az ország minden részéről és a határon túlról is érkezett pályázat.

3 Tavaly 105 db pályamű, az idén 116 db rajz érkezett be, valamint 3 kerámia.

4Szeged, Encsencs – Penészlek – Nyírvasvári, Bekecs, Gérce, Nagybajom, Kisvárda, Kecskemét, Mezőkövesd, Inárcs, Pétervására, Gedó, Fót, Debrecen, Berekböszörmény városaiból érkeztek rajzok.

5Tavaly és az idén is 20 db rajzot kapott az egyesület a Komlói EGYMI Pécsváradi Tagintézményétől, ahol a tanulásban – és értelmileg akadályozott fiatalokat speciális szakiskolai tagozaton oktatják. A kiállított rajzokhoz levelet mellékelt a gyógypedagógus, aki leírta, hogy a gyerekek milyen örömmel készítették a rajzokat.

6A szombathelyi iskolák közül a Brenner János, a Reguly Antal, a Váci Mihály, a Gothard Jenő Általános Iskolákból érkeztek rajzok.

7Az Oladi Szakgimnáziumból, a kőszegi Jurisich Miklós Gimnáziumból és a Hermann Ottó Középiskolából is voltak pályaművek.

8A legtöbbször lerajzolt épületek közé tartozott a szombathelyi Székesegyház, a vasútállomás épülete, valamint a Brenner-parki víztorony.

9A zsűri négy korcsoportban értékelte a rajzokat: 1 -4. o., 5 – 6 o., 7-8 o., középiskola 1 -2 -3 helyezett illetve különdíjas kategóriában.

10A szakmai zsűri tagjai voltak:

  • Masszi Ferenc képzőművész
  • Rónai Károly Hefele és Podmaniczky – díjas építészmérnök
  • Spiegler Tibor helytörténeti gyűjtő.

11Az A-Z Net Kft. számítástechnikai termékeket ajánlott fel, melyeket az első helyezést elért fiatalok kapták meg. Plusz felajánlásként a Hermann Ottó Iskola diákjait felkészítő tanár, Kapiller Ferenc vehetett át egy nyomtatót.

12Három iskola felkészítő tanára is egy – egy könyvet kapott: Brenner Iskola – Marton Katalin, Váci Iskola – Rákos József és a Gothard Iskola – Wittingerné Pulay Szilvia.


Díjazottak:
1–4. osztály:

  1. helyezett – Váci Mihály Iskola – Mezei Bálint, Grünfald Ádám, Udvardi Gergely Balázs
  2. helyezett  – Brenner Iskola – Kiss Katalin
  3. helyezett – Brenner Iskola – Szekér Lili

különdíj: Juhász János (Bekecs), Lajos Laura (Brenner Iskola)

5–6. osztály:

  1. helyezett – Brenner Iskola – Hauzer Evelin
  2. helyezett – Reguly Iskola – Keszte Réka
  3. helyezett – Gothárd iskola – Kiss Szabolcs Norbert

különdíj: Kristóf Erik – Gérce

7–8. osztály:

  1. helyezett – Brenner iskola – Vámosi Virág
  2. helyezett – Brenner iskola – Gaspari Dóra
  3. helyezett – Gércei iskola – Polgár Flóra

különdíj: Szakál Alexandra – Gérce, Berekböszörményi Kossuth Lajos Általános Iskola: Balogh Márkó, Harter Katalin Beatrix, Miczura Alexandra Kitti, Bőr Zsanett, Tóth Laura Lili.

Középiskola:

  1. helyezett – Takács Boglárka – Jurisich Miklós Gimnázium, Kőszeg
  2. helyezett – Horváth Ágnes Kata – Jurisich Miklós Gimnázium Kőszeg
  3. helyezett – Ujvári Nikolett – Fóti Népművészeti Szakgimnázium és Gimnázium

különdíj: Hermann Ottó Iskola: Nagy Liliána, Sámson Dóra Adrienn, Széll Péter, Biczó Virág, Miks Viktória, Vaáry Marcell

különdíj – egyetem: Kiss Vivien (Debrecen)

H+ összeállítás/Szombathelyi Szépítő Egyesület
Bődi Lívia

Szólj hozzá!

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code

14 + 20 =