A Berzsenyi Dániel Könyvtár, a H+ Média és Kulturális Egyesület és a Szombathelyi Szépítő Egyesület Vas megyei helytörténeti fotó- és filmpályázatot hirdetett általános és középiskolás, valamint főiskolás és egyetemista diákok részére.

A szervezők arra kérték a pályázókat, hogy fényképezőgéppel vagy kamerával rögzítsék a megye elmúlt 10 évének változásait, hisz a településeken új utcák, terek, épületek jöttek létre, pihenőparkok, sportlétesítmények és tanösvények születtek, emléktáblákat, szobrokat avattak, számos közintézmény, templom megújult, miközben régi kastélyok, műemlékek, egykori lakóházak omladoznak vagy tűnnek el végleg.

70 fotó és 15 film érkezett a pályázatra. A beérkezett pályaműveket fotós és filmes szakemberekből álló zsűri értékelte. A fényképeknél két kategóriában (1. kategória: általános iskolás és értelmileg sérült diákok, 2. kategória: középiskolás diákok és főiskolás valamint egyetemista hallgatók) zsűrizték a beérkezett pályamunkákat.

Filmes zsűri:
Lovass Tibor – a Helyi Televíziók Országos Egyesületének elnöke
Fábián Gábor – a Magyar Speciális Mozgókép Egyesület elnöke
Horváth Zoltán
– függetlenfilmes

Különdíj – Németh Izabella Flóra: Gór Máskép(p) (ELTE Bolyai János Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium diákja)

Különdíj – Kovács Márton: ablak a világra (Rum Kastély EGYMI egykori diákja)

3. helyezett – Kovács Levente: Közeleg a tél (Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium diákja)

2. helyezett – Farkas Boldizsár: Csíz-más (Szombathelyi Művészeti Szakgimnázium diákja)

1. helyezett – Darányi Arnold: SOKOSA Way Out Of Loneliness (Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium diákja)

Fotós zsűri:
Hornyák Emőke – fotós
Büki László – fotós, a Vaskarika.hu főszerkesztője
Szendi Péter – a Vas Népe fotóriportere

Fotó I. kategória

Különdíj – Orbán Réka Zsófia: Egyedül (Jáki Nagy Márton Általános Iskola diákja)

Különdíj – Molnár Tibor: Kukucska (Rum Kastély EGYMI diákja)

  1. helyezett – Könyves Ferenc: Tavirózsák – állati (Rum Kastély EGYMI egykori diákja)

2. helyezett – Györkös Máté: merőleges (Rum Kastély EGYMI egykori diákja)

1. helyezett – Sávoly Dorina: Iseum – Székesegyház (Szombathelyi Zrínyi Ilona Általános Iskola diákja)

Fotó II. kategória:

Különdíj – Fazekas Márk: Örök világosság (Premontrei Rendi Szent Norbert Gimnázium diákja)

Különdíj – Lutor Katalin: Valami kék (ELTE – Savaria Egyetemi Központ hallgatója)

Különdíj – Szabó Máté: Más világ (Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium diákja)

Különdíj – Farkas Janka: Skanzensoron (Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium diákja)

3. helyezett – Harami Olivér: a végtelenbe és tovább… (Szombathelyi Kanizsai Dorottya Gimnázium diákja)

 

 

2. helyezett – Katona Zsófia: Máskép 4 (Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium diákja)

1. helyezett – Darányi Arnold: Andalgó 1 (Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium diákja)

A tárlat 2019. február 2-ig nyitvatartási időben megtekinthető a Berzsenyi Dániel Könyvtár földszinti előadótermében. A díjnyertes dobogós filmeket a Szombathelyi televízió is vetíteni fogja, illetve felkerülnek a közösségi oldalakra is.

Facebook

Szólj hozzá!

Please enter your comment!
Please enter your name here

*

code

10 − kilenc =